Bilinmeyen Tuz Lambası Faydaları

bilinmeyen-tuz-lambası-faydaları

Tuz lambaları yaydığı negatif iyonlarla, bulunduğu ortamdaki havanın temizlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda içeriğinde bulunan yararlı minerallerden dolayı, şifa ve sağlık amaçlı da kullanılabiliyor. Tuz lambası faydaları hakkında bilinmeyen diğer konular da aşağıda sıralanmıştır.

Tuz Lambasının Bulunduğu Ortama Faydaları

Nemli ortamlarda bol miktarda bakteri ve mikrop bulunur. Bakteri ve mikroplarda insan sağlığı açısından olumsuz etkilere sahiptirler. Tuz lambası ortamdaki fazla nemi kendisine çeker ve kurutur. Ayrıca ortamdaki toz ve tüy gibi havada serbest halde dolaşan maddelerin yere düşmesini sağlar.

Bakteri: Nemli ve farklı ortamlarda üreyebilen tek hücreli canlılardır. Toprakta, okyanuslarda ve insan vücudunda yaşayabilirler.

Mikrop: Tek hücreli ve hücre çekirdeği olmayan mikroskobik canlılara mikrop adı verilir. Bölünerek çoğalırlar. İnsan sağlığı açısından zararlıdırlar.

Negatif iyon: Ortamdaki oksijen moleküllerinin elektron almış halidir. Oksijen molekülleri elektronlarını kaybettikleri zaman, zararlı iyon oranı artmaktadır.

Tuz lambaları, bulunduğu ortamdaki fazla nemi kendisine çeker ve ortamda daha fazla oksijen olmasına yardımcı olur.

Tuz lambasının yararları arasında, ortamdaki havayı iyonize etmeside vardır. Böylece astım ve bronşit sorunu olan kişilerin daha rahat nefes almasına yardımcı olabilir.

Aşırı nemi bünyesine hapsetmesi, tuz lambası faydaları arasında yer alır ve aşırı nemden kaynaklanan kas ağrılarının giderilmesinde de yararlı olabilir.

Çankırı Kaya Tuzu ile ampulün birleşmesi ile birlikte, yumuşak bir ışık kaynağı oluşur. Bu ışık kaynağı ise bulunduğu ortamın daha dingin ve huzurlu olarak algılanmasında etkilidir. Uyku sorunu olanların, sorununu gidermede en büyük yardımcıdır.

Kaya Tuzu: Doğada meydana gelen sodyum klorür maddesinin mineral formuna verilen addır.

Bulunduğu ortamdaki eksi iyonları üretmesi sonucu, konsantrasyonu artırmaya yardımcı olması, Tuz lambası faydaları arasındadır. Özellikle; üniversite öğrencileri, mali müşavirler ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler gibi zihin gücünü yoğun bir şekilde kullanan kişiler için yararlı olabilecek özelliklere sahiptir.

Tuz Lambasının Sağlığa Faydaları

Bulunduğu ortama daha fazla oksijen sağlamaya yardımcı olduğu için baş ağrılarının azalmasında etkilidir. Kapalı alanlarda çalışan ya da uzun süre kalan kişilerin yaşadığı stres sorununu gidermeye de yardımcıdır.

Virüs ve bakterilerin yayılmasını önleyici etkilerinden dolayı, özellikle kış aylarında soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltır.

Ortamdaki toz zerreciklerine karşı duyarlı olan alerjik astım ve sinüzit problemi olanlar için yararlıdır. Ortamdaki havanın temizlenmesine yardımcı olarak, astım krizlerinin önlenmesini sağlayabilir.

Serotonin hormonunu engelleyen pozitif iyonların azalmasını sağlayarak, kişilerin daha zinde uyanmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.