Kaya Tuzu Lambası

kaya-tuzu-lambasi

Kaya Tuzunun Faydaları

Çankırı Kaya tuzu içeriğinde 84 mineral bulunmaktadır. Kaya tuzunun faydaları, içinde bulunan mineral maddelerle yakından ilgilidir. Kaya tuzunun içerisinde bulunan minerallerin faydaları, aşağıdaki gibidir:

  • Kaya tuzu doğal laktasiftir. Bu özelliğinden dolayı, sindirime yardımcı olur. Bağırsaklarda oluşan gazı giderir ve iştahı artırıcı özelliği bulunur.
  • Vücuda yararlı minerallerin emilimini sağlar. Vücudun elektrolit dengesini sağlamasının yanı sıra pH dengesinin de korunmasına yardımcı olur. Kan dolaşımını uyarıcı etkisi vardır ve bu etkiden dolayı vücuttaki toksin maddelerin atılmasına dolaylı yoldan yardım eder.
  • Yüksek ve düşük kan basıncını önlemeye yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde hipertansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisini yardımcıdır.
  • Başta Romatoidartrit, inflamasyonlar ve artrit olmak üzere, birçok rahatsızlığın tedavisinde yardımcı unsurdur. Ayrıca böcek ısırmalarını iyi geldiği bilinmektedir.
  • Limon suyu ile birlikte tüketildiğinde, midede oluşan kurtçukları engelleme özelliğine sahip olabilir.

Çankırı Kaya tuzu içeriği 84 mineral barındırır.

Hangi Tuz Daha Sağlıklı?

Hangi tuz daha sağlıklı sorusunun cevabı, kesinlikle kaya tuzudur.

cankiri-tuz-magarasi

Kaya Tuzu Nasıl Keşfedildi?

Tuzun üretimi M.Ö 6000 yıllarına kadar dayanmaktadır. İlk tuz üretimi Çinliler tarafından, deniz suyunun buharlaştırılması yöntemiyle elde edildi. Kaya tuzu ise M.Ö 3000 yıllarında keşfedildi ve ilk olarak Hititler döneminde kullanıldı.

Kaya tuzu mağarası ile ilgili de ilginç bir bilgi var. Yakın zamanda, kaya tuzlarının çıkarıldığı bir mağarada, 200 yıl öncesine ait, eşek, tavşan ve yılan bulunmuştur. Bu hayvanlar bozulmadan günümüze kadar gelmiştir.

Kaya Tuzu Lambası

dogal-kucuk-3-kg-1

Kaya tuzunun lamba olarak kullanılması fikri, yakın zamana aittir. Günümüzde ise kaya tuz lambası, popüler olmuş ve birçok kişi tarafından da kullanılmaktadır.

Kaya Tuzunu Odaya Koymak Faydalı mı?

Kaya tuzunu odaya koymak faydalı mı sorusunun cevabı evettir. Ancak kaya tuz lambası olarak kullanmak daha faydalıdır. Kaya tuzunun içerisinde yerleştirilen ampul, tuz kayasının kurumasını sağlar ve içindeki nemi kurutur. Böylelikle kaya tuz lambası, bulunduğu ortamdaki nemi ve polenleri yere indirecek ve ortamdaki hava kalitesini artıracaktır.

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 3 – 4 Kg Arası

80.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 4 – 5 Kg Arası

85.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 5 – 6 Kg Arası

95.00 
105.00 
115.00 
130.00 
140.00 
İndirim!
190.00  180.00 
İndirim!
210.00  200.00 
İndirim!
340.00  320.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 9 Kg

120.00 
İndirim!
160.00  150.00 
İndirim!
170.00  160.00 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.