Tuz Lambası

tuz-lambasi

Sağlıklı yaşama ulaşmak isteyen insanlar, bunun için pek çok farklı detaya özen gösteriyorlar.Tuz lambası da ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir beğeni ile tercih edilen hem güzel bir dekorasyon ürünü hem de sağlıklı lambalar olarak ön plana çıkmakta.

kucuk-dogal

Şekillendirilen ve şekillendirilmeyen tuz lambalarında ışığın farklı boyutlarda kendine yer bulmakta, böylece ortaya oldukça etkileyici görüntüler çıkmaktadır. İnsanların büyük bir kısmı tuz lambasını yalnızca dekoratif amaçlı olarak görebilmektedir. Hâlbuki gerçekte kaya tuzu içeride yer alan lamba tarafından ısıtılması ile beraber lamba bulunduğu ortama negatif iyonlar yaymaya başlayacaktır. Pek çok kişi negatif iyonun kötü bir şey olduğunu düşünebiliyorlar. Hâlbuki normalde pozitif iyonlar zararlıdır. Negatif iyonlar yani insanların sağlığına yararlı olduğu düşünülen iyonlar ne yazık ki kentleşmenin bulunduğu yerlerden çok daha uzaklarda bulunur.

Böyle olunca bulunduğu yerdeki havayı çok daha iyi bir hale getirmek isteyen insanların büyük bir kısmı, tuz lambası ile beraber evlerinde ve iş yerlerindeki havayı istedikleri gibi etkili şekilde düzenlemiş olabiliyorlar. Genel olarak pek çok kişi tuz lambalarının şekilsiz olduklarını düşünüyorlar ve bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez bu ürünleri satın alamıyorlar. Hâlbuki şimdilerde akla gelen gelmeyen pek çok farklı şekilde özel olarak tuz lambalar üretiliyor. Böyle olunca da insanlar artık kendileri ve sevdikleri için bu lambaları diledikleri gibi satın alabiliyorlar.

Tuz lambası bu sağladığı faydaların yanında kullanıldığı ortamdaki havanın nemini ayarlamaktadır. Lamba yandığı zaman odada bulunan nemi üzerine çeker ve ortamdaki nemi azaltır. Kokuyu azaltır. Sigaranın etrafa yaydığı kötü kokuları azaltır. Tuz lambası yanmadığı zaman ise eğer odadaki nem oranı fazla ise nemi üzerine çeker ve tuz lambasının üzerinde ıslaklık oluşmaktadır. Ampulü yaktığınız zaman ısınacağından bu ıslaklık kaybolacaktır. Tuz lambasının etkilerini düzenli kullanımlarda farkedeceksiniz. Gece yatmadan bir saat önce lambanızı yakın ve sabaha kadar açık kalsın. Bu şekilde etkisi daha fazla olacaktır.

Web sayfamızdan tuz lambası modellerimize bakabilir, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir ürünlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Konu ile ilgili yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir