Tuz Lambası Nereden Alınır

soru

Tuz Lambası Nereden Alınır?
Acaba tuz lambasını nereden almalıyım. Aldığım tuz lamba gerçekten Çankırı Kaya Tuzundan mı üretiliyor. Yoksa sahtemi ya da aldığım tuz lambası farklı bir kaya tuzundan mı üretilmiş?

Bu soruların cevaplarına gelmeden önce tuz lambasının ne işe yaradığı ile ilgili küçük bir bilgi vermek isterim. Tuz lambaları kaya tuzundan üretilmektedir. Kaya tuzları negatif iyon yaymakta, negatif iyonlar sayesinde odanızın havasını temizlemekte size daha kaliteli bir ortam sağlamaktadır. Solunum yolu rahatsızlığı bulunanların daha rahat nefes almalarına yardımcı olmaktadır.

abajur-tuz-lamba

Ülkemizin farklı yerlerinden kaya tuzu çıkartılmaktadır. Çankırı, Kırşehir, Nevşehir bunları daha da çoğaltabilmekteyiz. 84 mineralli olması ve içerisinde bulunan taş oranının az olması sebebiyle Çankırı Kaya Tuzu ön plana çıkmaktadır. Doğal olarak ta Çankırı Kaya Tuzundan yapılan tuz lambaları da bu alanda meşhurdur.

Üzülerek belirtmek isteriz ki Çankırı kaya tuzundan yapılan tuz lambası diye piyasada dolaşan tuz lambalarının birçoğu Çankırı Kaya Tuzundan üretilmemektedir. Özellikle şekilli modeller olan gaz lambası, abajur, damla, küre yani tornaya giren dairesel şekilde olanlar Çankırı Kaya Tuzundan üretilmemektedir. Çünkü Çankırı Kaya Tuzunun yapısı kristalize yapıda olduğundan dolayı pek şekil almamakta dolayısıyla tornaya girmemektedir.

Peki Çankırı Kaya Tuzundan hiç şekilli lamba çıkmıyor mu sorusuna gelecek olursak; evet Çankırı Kaya Tuzundan şekilli lambalar çıkartılmaktadır. El işçiliği ve taşlama makinası ile günde 1 – 2 adet dairesel lamba yapılabilmektedir. Bunun fiyatı ne olur onu da sizin takdirinize bırakıyorum.

Genel olarak bu dairesel şekilli olan tuz lambaları Kırşehir kaya tuzundan üretilmektedir. Yapısı gereği serttir. Bu sebeple şekil alabilmekte tornaya girebilmektedir. Birde İran tuzundan yapılmaktadır. İran tuzu bembeyazdır. Onun yapısı da serttir şekil alabilmektedir.

Şekilli olan lambalardan sonra doğal tuz lambalarına gelecek olursak maalesef piyasa satılanların doğal tuz lambalarının büyük bölümü Çankırı Kaya Tuzu değildir. Üzülerek belirtmek isteriz ki müşterilerimizin Çankırı Tuzundan mı yoksa başka kaya tuzumu olduğunu ayırt etmesi zordur.

Kaya tuzlarından yapılan lambalar negatif iyon yaymaktadır. Bu sebeple hemen hemen hepsinin etkisi vardır. Ancak biz Çankırı Kaya Tuzundan yapılan tuz lambalarını tavsiye etmekteyiz. Hem 84 mineralli olmasından hem de içinde bulunan taş oranının az olmasından dolayı.

Tuz lambası nereden alınır sorusuna gelecek olursak Biz “Tuz Lamba Diyarı” olarak web sayfamızdan sattığımız ünlerin tamamına hangi kaya tuzundan yapılmakta olduğunu yazmaktayız. Arayan müşterilerimize de anlatmaktayız. Onlarda memnun bizde memnunuz. Vakit ayırıp yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İnşallah faydalı olmuştur.

Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Facebooktan takip etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.