Tuz Lambasının Yaydığı Negatif İyonlar

negatif-iyon

Kaya tuzunun çok dikkatli bir şekilde oyulması ve içerisine lambanın yerleştirilmesi ile oluşturulmuş olan tuz lambası, yanmaya başladığı zaman içerisinde yer almış olduğu ortama negatif iyonlar yaymaya başlayacaktır. Tuz lambasının yaydığı negatif iyonlar insanların sağlıkları konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Genel olarak negatif iyonlar şelale, dağlık alanlar, deniz kıyılarında bulunmaktadır. Bu iyonlar yağmur, güneş ve rüzgar gibi olaylar ile doğal olarak üretilmektedir. Fakat şehirleşmenin çok yüksek olduğu yerlerde var olan teknolojik gelişmeler ve zararlı gazlardan ötürü negatif iyonlar azalmaya başlar. Bunun sonucunda ise insanlara zararlı olan pozitif iyonlar solunan hava ile beraber vücuda girer.

Negatif İyonlar

dogal-kucuk

Dolayısıyla tuz lambasının yaydığı negatif iyonlar ile beraber bulunulan ortamdaki iyon dengesi en iyi şekilde sağlanmış olur. Çankırı kaya tuzu içindeki 84 farklı mineralden ötürü ülkenin en zengin içerikli kaya tuzu olarak da bilinmektedir. Negatif iyonların en önemli özelliklerinin başında dikkat eksikliği ve yorgunluğun giderilmesine büyük katkı sağlaması gelmektedir. Bununla beraber kullanılmakta olan elektronik cihazların yaymakta olduğu radyasyonun olumsuz etkileri de tuz lambası ile azaltılmış olur. Bu etkilerinin yanında negatif iyonlar bağışıklık sistemini güçlendirilmesine yardımcı olur. Yaşlanma etkilerini geciktirmekte olan bu iyonlar, yaklaşık olarak 2000 yıl boyunca dünyada yer alan pek çok farklı hastalığın tedavisinde de kaya tuzu kullanılmıştır. Bunlar ve bunlar gibi pek çok farklı faydası olan negatif iyonlar ile beraber insan yaşamı çok daha etkili bir hale gelmeyi başaracaktır. Negatif iyonların sağladığı faydalardan dolayı; tuz lambalarının da içindeki ampulün yanması ile negatif iyon verdiğinden her evde tuz lambası görmeye başlayacağız.

Negatif iyonların araştırmasını yapan araştırmacılar ve profesörler, negatif iyonların yaraların, yanıkların iyileşme süresini hızlandırdığı keşfetmişlerdir. Havayı % 300 oranında temizlemesinin, radyasyonu önleyici özelliğinin olmasının yanında birde yaraların iyileşme sürelerinin kısaltılmasına yardımcı olmaktadır. Tuz lambası sayesinde bu faydalar artık elinizin altında olacaktır.

Web sayfamızdan dilediğiniz ürünle ilgili bilgi alabilir iletişim bilgilerinde bulunan numaralarımızla bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefonla, dilerseniz sayfamızdan siparişlerinizi verebilirsiniz. Tuz lambasının yaydığı negatif iyonlar konusu ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Facebooktan takip etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.