Tuz Lambasının Zararı Varmıdır

tuz-lambası-zararlı-mı

Tuz lambası, astım, bronşit, solunum yolu gibi rahatsızlığı bulunanların daha rahat nefes almalarına yardımcı olur. Bu sayede ilaç kullanmadan doğal yollarla solunum sıkıntısı çekenler daha rahat nefes almaktadır.Ayrıca doğal görselliği ile evinize farklı bir hava katmasından dolayı dekoratif olarak ta kullanılmaktadır. Tuz Lambasının zararı varmıdır sorusuna gelecek olursak ;

Peki Tuz Lambasının Zararı Var Mıdır ?

Sorusuna dönecek olursak tuz lambası doğal kaya tuzundan üretilmektedir. Doğaldır. Hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Zararı yoktur. Aksine bulunduğu ortamın havasını temizlemektedir. Sadece bu kadar da değildir İçerisindeki ampulün yanması ile ısınır ve etrafa negatif iyon yaymaktadır. Negatif iyonlar insan sağlığı açısından çok faydalıdır, fiziksel yorgunluğa, uykusuzluğa, strese iyi gelmektedir.

kure-tuz-lamba

Günümüzde etrafımızda bir çok elektronik cihaz bulunmaktadır. Bu eşyalar pozitif iyon yayar. Pozitif iyonlar insana uygunluk hissi vermektedir. Tuz lambası ise içerisindeki ampulün yanması ile negatif iyon yayar. Yayılan negatif iyonları pozitif iyonları nötrleştirerek ortamdaki havanın kalitesinin artmasını sağlar. Bu sayede solunum sıkıntısı çekenlerin daha rahat nefes almalarına yardımcı olur.Bununla birlikte havada dolaşan toz ve akarları yere indirir.

Ayrıca kaya tuzları yapısı gereği ortamdaki fazla nemi üzerine çeker. İçindeki lambanın yanması ile ısınan kaya tuzu üzerine çektiği nemi kurutur. Bu sayede ortamın nem dengesini sağlar.

Kısaca özetleyecek olursak Tuz Lambasının Zararı Varmıdır. Hayır. Yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Aksine birçok faydası ve yararı vardır. Tuz Lamba Diyarı olarak her evde mutlaka bir adet olmasını öneriyoruz. Gece lambası olarak ta kullanılan bu ürün sizlere farklı bir deneyim sunacaktır.

Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Facebooktan takip etmek için tıklayınız.

Çankırı Kaya Tuzundan Üretilen Tuz Lamba Diyarı Doğal Tuz Lambaları

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 3 – 4 Kg Arası

70.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 4 – 5 Kg Arası

75.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 5 – 6 Kg Arası

85.00 
95.00 
105.00 
120.00 
130.00 

Astım İçin Tuz Lambası

Doğal Tuz Lamba 9 Kg

120.00 
120.00 
85.00 
100.00 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.