Tuz Lambasının Zararı Var Mıdır ?

tuz-lambası-zararlı-mı

Tuz lambası, astım, bronşit, solunum yolu gibi rahatsızlığı bulunanların daha rahat nefes almalarına yardımcı olur. Bu sayede ilaç kullanmadan doğal yollarla solunum sıkıntısı çekenler daha rahat nefes almaktadır.  Ayrıca doğal görselliği ile evinize farklı bir hava katmasından dolayı dekoratif olarak ta kullanılmaktadır.

Peki Tuz Lambasının Zararı Var Mıdır ?

Sorusuna dönecek olursak tuz lambası doğal kaya tuzundan üretilmektedir. Doğaldır. Hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Zararı yoktur. Aksine bulunduğu ortamın havasını temizlemektedir. Sadece bu kadar da değildir Tuz Lambası içerisindeki ampulün yanması ile ısınır ve etrafa negatif iyon yaymaktadır. Negatif iyonlar insan sağlığı açısından çok faydalıdır, fiziksel yorgunluğa, uykusuzluğa, strese iyi gelmektedir.

Günümüzde etrafımızda bir çok elektronik cihaz bulunmaktadır. Bu eşyalar pozitif iyon yayar. Pozitif iyonlar insana uygunluk hissi vermektedir. Tuz lambası ise içerisindeki ampulün yanması ile negatif iyon yayar. Yayılan negatif iyonları pozitif iyonları nötrleştirerek ortamdaki havanın kalitesinin artmasını sağlar. Bu sayede solunum sıkıntısı çekenlerin daha rahat nefes almalarına yardımcı olur.

Ayrıca kaya tuzları yapısı gereği ortamdaki fazla nemi üzerine çeker. Bu sayede ortamın nem dengesini sağlar.

Kısaca özetleyecek olursak Tuz Lambasının yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Aksine birçok faydası ve yararı vardır. Tuz Lamba Diyarı olarak her evde mutlaka bir adet tuz lambası olmasını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir